Upamiętnienie Profesora Karola Pomianowskiego i Profesora Mieczysława Rybczyńskiego

Dnia 1 października 2018 r., tuż po uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019, na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic poświęconych profesorom Karolowi Pomianowskiemu i Mieczysławowi Rybczyńskiemu. W dniu 7 października 2017 r. XVI Zjazd Stowarzyszenia Absolwentów, na wniosek prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego podjął uchwałę o upamiętnieniu w/w Profesorów, którzy byli prekursorami nauczania inżynierii i budownictwa wodnego w Politechnice Warszawskiej oraz twórcami tzw. warszawskiej szkoły budownictwa wodnego, która podjęła kwestie projektowania i budowy elektrowni wodnych oraz zbiorników retencyjnych, akcentowała kompleksowe i ponadlokalne rozwiązywanie zagadnień gospodarki wodnej. Tablice zostały zawieszone w nowej sali wykładowej Wydziału (nr 26), której nadano nazwę Audytorium im. Karola Pomianowskiego oraz przed wejściem do laboratorium mechaniki płynów i hydrauliki (w budynku Starej Kotłowni), któremu nadano imię Mieczysława Rybczyńskiego.

Na stronie internetowej Biblioteki Cyfrowej Politechniki Warszawskiej można zapoznać się z biografią prof. Mieczysława Rybczyńskiego oraz z biografią prof. Karola Pomianowskiego.

W zbiorach Biblioteki znajdują się również wybrane publikacje obu profesorów:

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail